THINSTONE NASIL UYGULANIR?

GERİ

*Resimdeki yapıştırıcı temsili olup kullanmakta olduğumuz yapıştırıcımız krem rengidir.

  • Thinstone her türlü düz zemin üzerine(mantolama, ince sıva, betopan,bordex, alçıpan vs.) tavsiye edilen poliüretan yapıştırıcısı ile örnek resimde görüldüğü gibi uygulanabilir. Uygulanılacak yüzeye poliuretan yapıştırıcımız boşluk bırakılmadan sürülmelidir.

  • Belli bir alana sürülen yapıştırıcımız kurumaya başlamadan(max 40 dk.) Thinstone plakalarımız icinde hava kabarcığı kalmayacak sekilde, ortasından kenarlarına dogru baskı uygulanarak yapıştırılmalıdır. Bu sırada yapıştırıcının Thinstone yüzeyine bulaşmamasına özen gösterilmelidir.

  • Yapıştırıcının yüzeye sürülmesinde Marley tarağı kullanılmaktadır.

  • Projenize tarafınızca istenilen ebatlarda temin edilen Thinstone plakalarımızın şantiye ortamında ebatlanmasının gerektiği durumlarda metal makası kullanılabilir. Köşe düzeltmeleri için su zımparası kullanılmaktadır.

  • İsteğe bağlı bırakılan derz aralıklarından taşan poliüretan yapıştırıcılar kurumaya başladıktan sonra (8 – 12 saat) maket bıçağı yardımı ile temizlenir.
    İki Thinstone plaka arasında kalan bu boşluk seramik uygulamalarında kullanılan flex derz dolgu malzemeleri ile doldurulur. Bu işlemden 30dk. sonra tüm yüzey derz süngeri ile üzerinden tüm tozu arındırana kadar temiz su ile yıkanır.